Poll ProductIon

Müzik ve eğlence sektörünün önemli markalarından Poll Production 1996 yılında Polat Yağcı tarafından kuruldu. Hizmet vermeye başladığı ilk yıllarda Poll Organizasyon adıyla çalışmalarına başladı. Bu alandaki yenilikçi bakış açısı ve mükemmeliyetçi yaklaşımı ile büyümeye devam etti. Gerçekleştirmiş olduğu başarılı ve etkileyici organizasyonlara menajerlik ve prodüksiyon alanındaki çalışmalarını da ekleyerek 2009 yılında Poll Production adıyla sektörün lider konumuna geldi.

Poll Production pop, arabesk, rock, Türk halk müziği, oriental ve tasavvuf gibi geniş yelpazesiyle müzik sektörüne sayısız albüm kazandırdı. Bünyesinde bulunan 40’a yakın sanatçının ulusal ve uluslararası tüm konser, organizasyon ve booking hizmetleri gibi tüm süreçlerini etkin bir şekilde yönetmektedir.  

2011 yılında Poll Production, YouTube kanalıyla farklı müzik türündeki sanatçıların şarkılarının, albümlerinin, akustik performanslarının ve konser görüntülerinin yer aldığı eşsiz arşiviyle dijital dünyanın kapısını araladı. Binlerce içeriği ve milyonlarca abonesiyle bağımsız müzik kanalları arasında zirveye ulaştı.

Poll Production, Türkiye’nin en önemli sanatçıları ile ses getiren albüm projeleri, konser, festival ve kurumsal organizasyonların yanı sıra yapımcılığını üstlendiği televizyon ve YouTube programlarıyla müzik ve eğlence sektörüne soluk getirmeye devam ediyor. “İbo Show”, “Şarkılar Bizi Söyler”, “Kuzeyin Oğlu Volkan Konak”, “Benzemez Kimse Bize”, “Haluk Levent’le Yeniden” ve “Afara” programlarıyla televizyonda müzik ve eğlencenin nabzını tutuyor.

İmzasını taşıyan tüm projelerin ortak noktası “müzik” olan Poll Production’u özetlemek gerekirse;

Yenilikçidir; gelişim ve dönüşümlere açık; dijital çağın teknolojik yeniliklerine ayak uydurur

Gelenekseldir; Türk müziğini gelecek nesillere taşır

Globaldir; Türk müziğinin tüm dünyada dinlenebilmesi için çalışır

İddialıdır; çünkü başarıyı sever